policja biała podlaska

Z ponad 2 promilami jechał całą szerokością jezdni

Idźcie i siejcie ;)

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 60-latek z gminy Janów Podlaski. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, a na koniec stracił panowanie nad pojazdem przewracając skuter. Pijany kierowca został zatrzymany dzięki informacji przekazanej przez świadka zdarzenia. Teraz za swe czyny mężczyzna odpowie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 16:00 dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kierowcy skutera, który prawdopodobnie znajduje się w stanie nietrzeźwości. Do zdarzenia doszło w miejscowości Stary Pawłów. Zgłaszającą zaniepokoiło zachowanie mężczyzny. Jechał on całą szerokością jezdni, nie dając się wyprzedzić. Po chwili stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na pobocze. Zgłaszająca sprawdziła czy mężczyzna nie potrzebuje pomocy dzwoniąc jednocześnie na numer alarmowy.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, że jednośladem podróżował 60-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Na szczęście w wyniku zdarzenia nie doznał obrażeń ciała. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat  pozbawienia wolności.

Policjanci zwracają uwagę na prawidłową postawy zgłaszającej. Nietrudno byłoby sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby ten kierowca dalej mógł kontynuować jazdę w tym stanie. Na szczęście są wśród nas osoby, które nie są obojętne wobec łamiących prawo ludzi. Taka obywatelska postawa powinna być przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Janów Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia wypadki Janów Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.