Z kiosku chciał ukraść zdrapki

Z kiosku chciał ukraść zdrapki

Podzielcie się informacją

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał 39-latek, którego na gorącym uczynku zatrzymali policjanci bialskiej drogówki. Mężczyzna włamał się tylko po to, by ukraść… kilkaset zdrapek. Wartość strat oszacowano na kwotę nie mniejszą niż tysiąc złotych. 39-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W sobotnie popołudnie dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że nieznany sprawca próbuje włamać się do jednego z kiosków z prasą na terenie miasta. Na miejsce natychmiast wysłano patrol bialskiej drogówki. Policjanci potwierdzili zgłoszenie, zatrzymali też na gorącym uczynku amatora cudzego mienia.

Jak ustalili mundurowi sprawca wszedł do kiosku wyłamując fragment jednej ze ścian budynku. W jego zainteresowaniu znalazły się jedynie zdrapki, których kilkaset przygotował już do wyniesienia. Sam mężczyzna również nie zdążył opuścić  kiosku. Zatrzymano go do wyjaśnienia. Okazało się, że jest to 39-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Straty powstałe w wyniku działania sprawcy oszacowane zostały na kwotę nie mniejszą niż tysiąc złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie może ona zostać zwiększona o połowę.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.