Z 3,5 promilami w organizmie prowadził samochód

Z 3,5 promilami w organizmie prowadził samochód

Idźcie i siejcie ;)

Niemal 3,5 promila alkoholu miał w organizmie 35-latek podróżujący wczoraj krajówką 19-ką. Międzyrzeccy policjanci zatrzymali amatora jazdy na podwójnym gazie, dzięki informacji przekazanej przez świadka zdarzenia. Audi, którym podróżował trafiło na parking strzeżony, natomiast mężczyzna za swe czyny odpowie przed sądem.

Wczoraj rano dyżurnego międzyrzeckiego komisariatu powiadomiono o kierowcy audi, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Z relacji innego uczestnika ruchu wynikało, że mężczyzna podróżując drogą krajową jedzie całą szerokością jezdni. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze, którzy w miejscowości Zaścianki zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą audi siedział 35-letni mieszkaniec gminy Zalesie. Funkcjonariusze od razu wyczuli od mężczyzny spożyty alkohol. On sam także oświadczył, że jest pijany.

Urządzenie wykazało niemal 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Samochód którym podróżował 35-latek trafił na parking strzeżony, natomiast jego właściciel za swe czyny odpowie przed sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Oprócz powyższego kierującemu grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w zakresie od 3 lat do lat 15 oraz obowiązkowe świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie minimum 5 tysięcy złotych.

To już kolejny kierowca zatrzymany w ostatnim czasie, dzięki informacji przekazanej przez innego uczestnika ruchu. Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Dzięki jego właściwej postawie policjanci wyeliminowali z ruchu kierowcę stanowiącego dla siebie jak też innych śmiertelne zagrożenie.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.