XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej

XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej

Podzielcie się informacją

Przed nami XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej ph. „Poeksperymentuj z książką”! Będzie wystrzałowo, naukowo i książkowo. W tym roku Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży „Barwna” oraz Multicentrum zaproszą wszystkich do wspólnej, rodzinnej zabawy.

Czekać na nas będzie dużo atrakcji w tym: spotkania autorskie, fascynujące eksperymenty oraz wiele ciekawych doświadczeń naukowych, które pozwolą pokochać przedmioty ścisłe. Udowodnimy, że książka jest świetną i ciekawą formą zdobywania wiedzy.

Naszą podróż po świecie nauki rozpoczniemy spotkaniem z Wojciechem Mikołuszko pt. „Eksperymentuj! Baw się i ucz!” Nasz gość jest dziennikarzem i przyrodnikiem. Absolwentem dwóch warszawskich uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego (biologia, geologia i paleontologia) oraz Szkoły Reportażu Collegium Civitas. Wojciech Mikołuszko jest autorem lub współautorem książek dla dzieci „Tato, a dlaczego?”, „Tato, a po co?”, „Wielkie eksperymenty dla małych ludzi”.… Spotkanie z Panem Wojciechem odbędzie się 18 maja br. o godzinie 17:00 w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci
i Młodzieży „Barwna”.

20 maja br. o godzinie 18:00 w Amfiteatrze w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów podniebne ciekawostki przedstawi nam Karol Wójcicki – pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Karol Wójcicki jest twórcą największego w Polsce astronomicznego fanpage’u: „Z głową w gwiazdach”. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jednez największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008 – 2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej. Karol Wójcicki jest laureatem nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

25 maja br. w naszej bibliotece gościć będziemy dr Magdalenę Osial – chemika, naukowca, absolwentkę i pracownika Uniwersytetu Warszawskiego. Pani Magdalena jest autorką książki „Manufaktura Naukowców, czyli Laboratorium Ślimaka Madzika”. Popularyzatorką nauk ścisłych wśród dzieci i seniorów. Podczas spotkania skupimy się na energii z natury oraz zaprezentujemy dorobek książkowy autorki
i udowodnimy, że dzieci też mogą zostać naukowcami!

XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej zakończymy wielkim piknikiem naukowym, podczas którego nasi goście specjalni z Laboratorium Pana Korka zagwarantują nam świetną zabawę z nauką w roli głównej. Pokaz eksperymentów oraz ciekawych doświadczeń sprawi, że na twarzach wszystkich pojawi się uśmiech i ciekawość odkrywcy.

Laboratorium Pana Korka – to zespół naukowców, dla których nauka jest pasją – fizyk, konstruktor, chemik, biolog, pedagog, biotechnolodzy i inżynierowie. Wszyscy posiadają bogate doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Nad merytoryczną stroną doświadczeń, pokazów i warsztatów czuwa mgr inż. Michał Szydłowski. Bezpieczeństwo konstruowanych i wykorzystywanych machin, przyrządów oraz urządzeń gwarantuje mgr inż. Jakub Szuta.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej

Źródło: MBP w Białej Podlaskiej

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia kultura Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.