XVII Olimpiada Przedszkolaka w Terespolu

Jak na prawdziwych Igrzyskach Olimpijskich – XVII Olimpiada Przedszkolaka w Terespolu (foto, video)

Podzielcie się informacją

Jak na prawdziwych Igrzyskach Olimpijskich walczyły terespolskie przedszkolaki na zorganizowanej przez Klub Olimpijczyka XVII Olimpiadzie Przedszkolaka w dniu 19 czerwca 2018 r.

Uroczyste otwarcie odbyło się z elementami ceremoniału olimpijskiego. Była flaga i hymn olimpijski oraz zapalenie znicza olimpijskiego, wszystko przy współudziale maluchów. Hasło przewodnie tegorocznych zawodów, to: „Sprawni dla Niepodległej”. Trzeba przyznać, że dzieci pięknie wpisały się w obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, pokazały też jak powinien wyglądać prawdziwy kibic. Niemal wszyscy ubrani byli w barwach biało-czerwonych. Dzieci popisały się również wiedzą nt. MŚ w piłce nożnej. Doskonale znają pierwszego rywala Polaków i przewidują wysoką wygraną „naszych”.  Przy dźwiękach skocznej muzyki maluchy przystąpiły do poszczególnych konkurencji. Wszystkie były przystosowane do potrzeb i możliwości uczestników. Nie było żadnej rywalizacji, konkurencje nie sprawiały żadnych trudności, a w razie potrzeby dzieci mogły liczyć na dyskretną pomoc młodzieży. Widać było, że ruch i zabawa sprawiają maluchom wiele radości. Raz jeszcze okazało się, że jest to bardzo dobry sposób na promowanie aktywności ruchowej w tak młodym wieku. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne dyplomy, które przygotowała młodzież w ramach konkursu „Dyplom dla przedszkolaka”.

Zawody odbyły się w parku przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Przy organizacji pomagała młodzież Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 2. W ceremonii otwarcia udział wzięli: burmistrz miasta Jacek Danieluk, dyr. Przedszkola Miejskiego Joanna Oleszczuk, dyr. Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Bogdan Korzeniewski, ks. Radosław Szucki. Sponsorem nagród dla Przedszkola był Urząd Miasta w Terespolu.

Filmy:

Galeria zdjęć:

« z 3 »

Autor: Krystyna Pucer

Foto: Rafał Kozak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.