XVII Festiwal Kultura bez Granic Kobylany 2022

XVII Festiwal Kultura bez Granic Kobylany 2022

Podzielcie się informacją

Przed nami XVII edycja Festiwalu „Kultura bez Granic”, impreza plenerowa o charakterze regionalnym, która w tym roku odbędzie się 25 czerwca 2022r. na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach.

Gwiazdą wieczoru tegorocznej odsłony będzie jedyna i niepowtarzalna KAYAH! Na deskach sceny w Kobylanach zagra również grupa KOMODO – polska formacja producentów muzycznych i DJ-ów. Z tą grupą wystąpi brytyjski wokalista THOMAS SYKES. Nie zabraknie również muzyki pogranicza, muzyki biesiadnej i disco polo, a to dzięki PRYMAKOM, MIRAGE & YOKO. Na scenie z okazji 30-lecia Gminy Terespol zaprezentują się zespoły działające przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach.
Dla najmłodszych zaśpiewa zespół KOSMOKWAKI. Festiwal poprowadzi KAMIL BALEJA.

Od lat „Kultura bez Granic”, jako jedno z największych przedsięwzięć wschodniej części naszego regionu cieszy się ogromną popularnością, nie tylko ze względu na swoją rangę, ale przede wszystkim dzięki różnorodności kulturowej, którą na scenie prezentują zespoły muzyczne, a poza nią artyści chałupnictwa. Na tegorocznym festiwalu nie zabraknie warsztatów sztuki czerpania papieru, kowalstwa i garncarstwa tradycyjnego. Swoje prace zaprezentują ponadto: malarze, rzeźbiarze, hafciarki, artyści szydełkowania, frywolitek czy bardziej nowoczesnego: filcowania.

W tym roku również obchodzimy Jubileusz XXX-lecia Gminy Terespol. W dniu
25 czerwca 2022r. oprócz święta muzyki zaplanowane są także oficjalne obchody naszej
„Małej Ojczyzny”, na które również serdecznie zapraszamy!

 

XVII Festiwal Kultura bez Granic Kobylany 2022

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia kultura gmina Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.