Wystartowali z biznesem w 2 dni
Edukacja Z Białej Podlaskiej

Wystartowali z biznesem w 2 dni! – Pierwszy Startup Shaker w Białej Podlaskiej właśnie się zakończył

Wystartowali z biznesem w 2 dni! – Pierwszy Startup Shaker w Białej Podlaskiej właśnie się zakończył. W dniach 13-14 listopada odbyły się warsztaty Startup Shaker poprowadzone w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości we współpracy z Urzędem Miasta Biała Podlaska, Fundacją “Pierwsze Miejsca są zawsze wolne” oraz Startup Academy.

Podczas intensywnych warsztatów uczniowie szkół ponadgimnazjalnych opracowali swój pomysł na innowacyjny biznes, przygotowali plan wprowadzenia na rynek oraz poznali bezpłatne narzędzia do prowadzenia firmy. Uczestnicy nauczyli się również, jak zaprezentować siebie i swój pomysł oraz jak prowadzić kampanię promocyjną bez nakładu pieniężnego. Na zakończenie warsztatów wszystkie zespoły przedstawiły rezultaty swoich prac.

Startup Academy to organizacja wspierająca osoby, które mają pomysł i chcą rozwinąć własny biznes. Pomagają od samego początku do pierwszych klientów i pozyskania finansowania. Prowadzą szkolenia z budowania startupów, marketingu i finansowania. Podczas Startup Shakera warsztaty poprowadzili założyciele Startup Academy – Tomasz Jabłoński i Damian Strzelczyk. Obecnie rozwijają również swój drugi biznes – platformę do nauki języka angielskiego tutlo.

 

Warsztaty współorganizowała również Fundacja „Pierwsze miejsca są zawsze wolne”, która działa na rzecz poszerzania kompetencje dzieci i młodzieży. Odkrywa talenty wśród młodych ludzi i rozwija ich pasje. Podczas warsztatów uczniowie mieli przyjemność poznać założycieli Małgorzatę Gontarek i Krzysztofa Gontarka.

Uczniowie pracowali i udoskonali swój pomysł przez dwa dni. Na zakończenie warsztatów wszystkie zespoły zaprezentowały swoje rezultaty swoich prac oraz otrzymali feedback od prowadzących. Uczestnicy zostali przygotowani na założenie własnej działalności gospodarczej, poznali nowoczesne narzędzia pomagające kontrolować własny biznes i został rozbudzony w nich duch przedsiębiorczości. W Białej Podlaskiej był to pierwszy Startup Shaker. Po sukcesie tego wydarzenia mamy nadzieję na kolejne takie inicjatywy.

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.