Białoruscy kierowcy za nic mają ograniczenia prędkości
Kronika policyjna Międzyrzec Podlaski

Białoruscy kierowcy za nic mają ograniczenia prędkości

Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy na DK-2 przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Niechlubny rekordzista 28-letni obywatel Białorusi, pędził z prędkością 131 km/h. Nie zauważył nawet, że wyprzedza policyjny radiowóz. Jak tłumaczył policjantom, powodem wykroczenia był fakt, że spieszył się do domu. Policjanci apelują o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 8:00 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Tłuściec. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bialskiej komendy, pełniąc służbę radiowozem zaopatrzonym w videorejestrator, uwiecznili poczynania 28-letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna pędził 131 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 81 km/h. Nie zauważył nawet, że na trasie wyprzedził policyjny nieoznakowany radiowóz. Zatrzymującym go policjantom tłumaczył, iż spieszy się do domu. Amator szybkiej jazdy został ukarany mandatem. Zostało mu również zatrzymane prawo jazdy.

Godzinę później, w tej samej miejscowości, policjanci zatrzymali kierowcę lexusa, który za nic miał sobie obowiązujące przepisy. Jego poczynania również uwiecznił policyjny videorejestrator. Mężczyzna dozwoloną prędkość przekroczył o 65 km/h. Za kierownicą auta siedział 51-letni obywatel Białorusi, który dodatkowo nie posiadał  przy sobie prawa jazdy. Za popełnione wykroczenia mężczyzna ukarany został wysoką grzywną.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Pamiętajmy, że brawura oraz prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętając o bezpieczeństwie własnym i innych uczestników ruchu stosujmy się do przepisów!

Źródło: Policja

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.