Wypadkowy weekend w powiecie bialskim

Wypadkowy weekend w powiecie bialskim

Podzielcie się informacją

W miniony weekend na terenie powiatu bialskiego doszło do trzech wypadków drogowych. W piątek w miejscowości Chotyłów kierowca skody zderzył się z jadącym z przeciwka audi. Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Tego dnia w doszło również do potrącenia pieszego. Wczoraj w Janowie Podlaskim doszło do kolejnego wypadku z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. W tym wypadku kierowca VW, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Apelujemy o rozwagę na drodze.

Do pierwszego wypadku doszło w piątkowe popołudnie, na ulicy Zaleskiej w Chotyłowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący skodą 46-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej podczas wymijania zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się z jadącym z przeciwka audi. Za kierownicą drugiego auta siedział 70-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W chwili zdarzenia kierowca audi był trzeźwy, potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie, natomiast w przypadku 46-latka urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. W wynika zdarzenia obrażeń ciała doznała pasażerka audi..

Tego dnia po godzinie 23:00 na „krajowej dwójce” w miejscowości Sławacinek Nowy doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 62-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżające audi. W chwili zdarzenia pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Została pobrana od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Samochodem kierował 21-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. W chwili zdarzenia kierujący autem był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Do trzeciego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 10.00 na ulicy Szkolnej w Janowie Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Volkswagenem 41-letni mieszkaniec Janowa Podlaskiego nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu. W chwili zdarzenia uczestnicy byli trzeźwi. W wyniku wypadku 72-letni pieszy doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzeń oraz apelują o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” są najbardziej narażeni na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze. Przypominamy też, że jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku osób kierujących pojazdem „na podwójnym gazie” niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.