Wypadki z udziałem niechronionych uczestników ruchu, apelujemy o ostrożność
Wypadki drogowe

Wypadki z udziałem niechronionych uczestników ruchu, apelujemy o ostrożność

Policjanci ustalają okoliczności zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend na terenie powiatu bialskiego. W ich wyniku obrażeń ciała doznały trzy osoby, niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Jesienna aura zmusza do zachowania szczególnej ostrożności, zarówno pieszych jak i kierujących pojazdami. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze oraz stosowanie elementów odblaskowych.

Do jednego ze zdarzeń doszło w sobotę po godz. 9:00 w Białej Podlaskiej na ul. Twardej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca rowerem 71-latka zderzyła się z osobowym Mercedesem. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą jednośladem. W wyniku tego zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala.

W ciągu minionego weekendu doszło do dwóch jeszcze zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zarówno w piątek po południu na ul. Łomaskiej w Białej Podlaskiej, jak również w minioną niedzielę w Terespolu doszło do potrącenia na pieszych. W obydwu przypadkach z obrażeniami ciała trafili oni do szpitala.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzeń oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Jesienna aura, szybko zapadający zmierzch, mgły, opady deszczu, zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne mogą przyczynić się do większej ilości wypadków i kolizji drogowych w tym okresie. Apelujemy zarówno do kierowców jak i pieszych. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Kierując pojazdem kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników na drodze jak i samej drogi, przestrzegajmy obowiązujących przepisów. Natomiast poruszając się pieszo czy też jednośladem, zakładając elementy odblaskowe zapewniamy sobie lepszą widoczność na drodze a tym samym bezpieczeństwo, ze w porę zostaniemy zauważeni.

 

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.