Wypadki na drogach w powiecie bialskim - policjanci apelują o rozwagę
Międzyrzec Podlaski Tuczna Wypadki drogowe

Wypadki na drogach w powiecie bialskim – policjanci apelują o rozwagę

Niestety pomimo wielu policyjnych apeli o bezpieczną i rozsądną jazdę, nadal na naszych drogach znajdują się osoby, które swoim zachowaniem stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Podczas wczorajszego dnia na terenie powiatu bialskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W ich wyniku do szpitala trafiły dwie osoby.

Do pierwszego z tych zdarzeń doszło wczoraj przed godziną 16:00 w miejscowości Międzyleś. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem, 28-letni mieszkaniec gm. Tuczna, nie dostosował prędkości do warunków ruchu.  Mężczyzna dojeżdżając do skrzyżowania z droga główną, przejechał przez nie, wjeżdżając do przydrożnego rowu. Po tym auto dachowało. Kierowca auta doznał obrażeń i przewieziony został do szpitala.

Wypadki na drogach w powiecie bialskim - policjanci apelują o rozwagę

Pół godziny później na ul. Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim doszło do wypadku z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Z ustaleń mundurowych wynika, że, 23-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego kierując samochodem osobowym marki Audi potrącił pieszego. 70-latek przechodził przez przejście dla pieszych. Mężczyzna z obrażeniami ciała został  przewieziony do szpitala.

Wypadki na drogach w powiecie bialskim - policjanci apelują o rozwagę

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzeń oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru, upewnijmy się czy możemy wykonać go bezpiecznie. Pamiętajmy także o pieszych, rowerzystach i motocyklistach. Jest to grupa szczególnie narażona na skutki zdarzeń drogowych.

Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą by uniknąć tragedii na drodze.

 

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.