Wypadki na drogach powiatu - policjanci apelują o rozwagę na drodze
Wypadki drogowe

Wypadki na drogach powiatu – policjanci apelują o rozwagę na drodze

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu doszło do trzech wypadków drogowych. W ich wyniku śmierć poniosła jedna osoba, natomiast trzy trafiły do szpitala. We wszystkich przypadkach byli to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Jesienna aura zmusza do zachowania szczególnej ostrożności na drodze, zarówno pieszych jak i kierujących pojazdami. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w miniony piątek po godz. 19:00 w miejscowości Łukowisko. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Citroen potrącił pieszego, który stał z rowerem na środku pasa ruchu. Prawdopodobnie nie posiadał elementów odblaskowych. W wyniku zdarzenia pieszy, 70-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Od mężczyzny pobrana została krew do badań stanu trzeźwości.

Do kolejnego wypadku doszło w niedzielę po godz. 17:00 w miejscowości Manie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 35-letnia mieszkanka gminy Międzyrzec Podlaski, kierując samochodem marki Toyota potrąciła dwie osoby piesze poruszające się prawidłową stroną drogi. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowego manewru wymijania. W wyniku zdarzenia 67-letnia kobieta oraz 13-latka, mieszkanki gminy Międzyrzec Podlaski doznały obrażeń ciała i przewiezione zostały do szpitala. Jak ustalili mundurowi, osoby uczestniczące w wypadku były trzeźwe.

Niecała godzinę później w miejscowości Piszczac Kolonia doszło do tragicznego wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki VW, 53-letni mieszkaniec gminy Piszczac potrącił leżącego na pasie ruchu mężczyznę. W wyniku zdarzenia, pieszy 57-letni mieszkaniec gminy Piszczac poniósł śmierć na miejscu. W chwili zdarzenia kierujący samochodem był trzeźwy, potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie. Do zdarzenia doszło podczas opadów deszczu.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzeń oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominamy, że  jesienna aura nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. Dostosujmy technikę jazdy do warunków drogowych, nawierzchni i natężenia ruchu. Apelujemy zarówno do kierowców jak i pieszych. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Kierując pojazdem kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników na drodze jak i samej drogi, przestrzegajmy obowiązujących przepisów. Natomiast poruszając się pieszo czy też jednośladem, zakładając elementy odblaskowe zapewniamy sobie lepszą widoczność na drodze a tym samym bezpieczeństwo, ze w porę zostaniemy zauważeni.

Źródło: KMP Biała Podlaska

 

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.