Wypadek z udziałem pieszego

Wypadek z udziałem pieszego

Podzielcie się informacją

W środę (01.12) przed godziną 16.00 na ulicy Witoroskiej w Białej Podlaskiej kierująca citroenem 46-latka najechała na mężczyznę przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku zdarzenia pieszy doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Ustalamy okoliczności zdarzenia oraz przypominamy, że zimowa aura wymaga od kierujących od uczestników ruchu szczególnej rozwagi i wyobraźni.

Do wypadku doszło przed godziną 16.00 na ulicy Witoroskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Citroen, 46-letnia mieszkanka gminy Łomazy, prawdopodobnie w wyniku niezachowania należytej ostrożności, najechała na pieszego przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych.

W wyniku zdarzenia 67-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. W chwili wypadku uczestnicy byli trzeźwi, potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Okres zimowy sprawia, że na drogach może być ślisko i niebezpiecznie. Warunki te wymagają od wszystkich użytkowników dróg zachowania ostrożności. Szczególnie narażeni na tragiczne skutki zdarzeń drogowych są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Nie chroni ich karoseria czy poduszki powietrzne. Przy zderzeniu z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością mogą stracić zdrowie czy życie.

Apelujemy również do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, unikanie ryzykownych manewrów i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.