Wypadek w Sławacinku Nowym
Biała Podlaska Wypadki drogowe

Wypadek w Sławacinku Nowym

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po godz. 23:00 na drodze DK-2 w Sławacinku Nowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący BMW 32-latek, najechał na tył lawety jadącego przed nim samochodu. Po tym uderzył w jadące z przeciwka Infinity. Badanie wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. W wyniku zdarzenia mężczyzna oraz pasażer auta doznali obrażeń ciała. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Do wypadku doszło wczoraj po godz. 23:00 na drodze DK-2 w miejscowości Sławacinek Nowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący BMW 32-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski, najechał na tył lawety jadącego przed nim samochodu marki Mercedes Vito. Drugim pojazdem kierował 32-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. W wyniku zdarzenia Mercedes dachował zatrzymując się w przydrożnym rowie, a wypięta laweta wyrzucona została do przeciwległego rowu.

Następnie BMW zjechało na przeciwny pas ruchu i uderzyło w jadący prawidłowo samochód marki Infinity. Po tym również zjechało do rowu. Infinity kierował 36-letni obywatel Rosji.

Zarówno kierujący Mercedesem jak też Infinity w chwili zdarzenia byli trzeźwi, natomiast badanie kierowcy BMW potwierdziło 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. 32-latek na widok policjantów wyjął butelkę z alkoholem, który zaczął spożywać. Od mężczyzny pobrana została krew do badań. Pozwoli to na ustalenie ilości alkoholu u kierowcy w momencie zdarzenia.

W wyniku wypadku do szpitala trafił kierowca i pasażer BMW, którzy doznali obrażeń ciała. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę do wsiadających za kierownicę. Alkohol to obok prędkości jedna z głównym przyczyn zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego!

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.