Wypadek podczas wyprzedzania

Wypadek podczas wyprzedzania

Podzielcie się informacją

W miniony weekend w miejscowości Bielany kierujący audi potrącił lusterkiem pieszego. Do zdarzenia doszło podczas wyprzedzania innego auta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w chwili zdarzenia 49-letni pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Ustalamy wszystkie okoliczności wypadku oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godziną 17.00 w miejscowości Bielany. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi wykonując manewr wyprzedzania innego pojazdu potrącił lusterkiem pieszego. W chwili zdarzenia pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Z relacji 30-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej kierującego audi wynikało, że mężczyzna poruszał się nieprawidłową strona drogi.

W chwili zdarzenia 30-latek był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie, natomiast w przypadku 49-latka badanie wykazało 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. W wyniku wypadku pieszy doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Przypominamy również, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska sprawią, że kierowca nadjeżdżającego pojazdu w porę nas zauważy. Pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny w światłach pojazdu już z odległości 120 – 150 metrów, a osoba, która nie ma odblasków z około 20 metrów.

Pamiętajmy, że obowiązkowe używanie odblasków dotyczy pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Zachęcamy jednak, by korzystali z nich wszyscy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W tym również osoby przemieszczające się w terenie zabudowanym. Także tam znajdują się miejsca nieoświetlone, gdzie elementy odblaskowe zwiększają nasze bezpieczeństwo.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska –

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Łomazy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.