Wyłamał samochodem bramę wjazdową

Wyłamał samochodem bramę wjazdową

Idźcie i siejcie ;)

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 45-letni mieszkaniec gminy Łomazy. Mężczyzna podejrzany jest m.in. zakłócenie miru domowego, groźby karalne oraz zniszczenie mienia na szkodę mieszkanki gminy Tuczna. Mężczyzna usłyszał również zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do zakazu sądowego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.        

W miniony poniedziałek dyżurny komisariatu w Wisznicach został powiadomiony o zdarzeniu, do jakiego doszło na jednej z posesji w gminie Tuczna. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nieznany sprawca wyłamał samochodem bramę wjazdową na jej posesję po czym wspólnie z drugim mężczyzną odjechał. Zgłaszająca podała też szczegóły dotyczące pojazdu, którym poruszać miał się sprawca. Pod wskazany adres natychmiast skierowany został patrol policji.

Podczas dojazdu na miejsce interwencji funkcjonariusze zauważyli jadącego opisanym pojazdem mężczyznę. Okazało się, że jest to 45-letni mieszkaniec gminy Łomazy. Mężczyzna znany był wisznickim funkcjonariuszom. Wiedzieli że posiada on zakaz kierowania pojazdami. W ostatnim czasie mężczyzna zatrzymywany był przez mundurowych, gdyż nie stosował się do orzeczonego środka. W chwili zatrzymania 45-latek był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że sprawca będąc na posesji zgłaszającej groził jej m.in. pozbawieniem życia oraz “konsekwencjami” w przypadku wezwania Policji.  Zniszczył mienie należące do kobiety.  Dodatkowo wspólnie z 44-letnim mieszkańcem gminy Tuczna naruszył mir domowy pokrzywdzonej.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec 45-latka najsurowszy środek zapobiegawczy- tymczasowy areszt. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

44-letni kompan zatrzymanego również usłyszał zarzut. Odpowiadał będzie za naruszenie miru domowego. Tu kodeks karny przewiduje do roku pozbawienia wolności.

Wyłamał samochodem bramę wjazdową
Zatrzymany 45-latek.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<.

KMP Biała PodlaskaPolicja Wisznice

Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Tuczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.