Wyłącznik tachografu w rosyjskim pojeździe

Wyłącznik tachografu w rosyjskim pojeździe

Podzielcie się informacją

Wyłącznik tachografu w rosyjskim pojeździe przewożącym elektronikę ujawnili inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie. W dalszą drogę kierowca wyruszył już z naprawionym i  sprawnym tachografem.

W środę 3 października br., inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali, zarejestrowany w Rosji pojazd przewożący sprzęt elektroniczny z Niemiec do Rosji. Kontroli dokonano w okolicach terminala celnego w Koroszczynie na drodze krajowej nr 68.

Analiza danych zapisanych przez tachograf cyfrowym wzbudziła szczególne zainteresowanie kontrolujących. Postanowili skierować pojazd do uprawnionego warsztatu, celem sprawdzenia poprawności działania tachografu.

W warsztacie potwierdzono przypuszczenia kontrolujących. Pojazd został wyposażony w nielegalne urządzenie umożliwiające rejestrowanie okresu odpoczynku w czasie, gdy pojazd był w ruchu. Następnie doprowadzono system tachografu cyfrowego do stanu zgodnego z obowiązującym prawem, by pojazd mógł kontynuować dalszą podróż.

Stwierdzone nieprawidłowości będą skutkowały wszczęciem postępowania administracyjnego. W tym wypadku łączna kara pieniężna dla przedsiębiorcy może zbliżyć się do kary maksymalnej tj. 12.000 złotych. Na poczet grożącej kary pieniężnej pobrano stosowną kaucję. Dodatkowo przedsiębiorca będzie musiał pokryć koszty pracy warsztatu, w tym wymiany nadajnika impulsów na urządzenie prawidłowe.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.