Wykorzystali pozostawienie kluczyków w aucie

Wykorzystali pozostawienie kluczyków w aucie

Idźcie i siejcie ;)

Za krótkotrwałe użycie pojazdu odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 20-38 lat. Sprawcy wykorzystali fakt pozostawienia otwartego audi na jednej z posesji. Jazdę zakończyli w przydrożnym rowie. 38-latek odpowiadał będzie dodatkowo za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. W chwili zdarzenia miał w organizmie 3 promile alkoholu. Nie miał natomiast uprawnień  do kierowania, gdyż stracił je za jazdę „na podwójnym gazie”. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę na terenie gm. Międzyrzec Podlaski. Z ustaleń mundurowych wynika, że sprawcy wykorzystując fakt pozostawienia na jednej z posesji otwartego auta wraz z kluczykami odjechali nim. Niestety podczas przejażdżki kierowca audi na drodze DK-2 w miejscowości Tłuściec stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał z drogi, a samochód uderzył w skarpę przydrożnego rowu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci międzyrzeckiego komisariatu ustalili, że za kierownicą pojazdu siedział 38-letni mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski. W chwili zdarzenia miał w organizmie 3 promile alkoholu. Nie miał natomiast uprawnień do kierowana, gdyż stracił je za jazdę „na podwójnym gazie”. Razem z 38-latkiem podróżowali dwaj pasażerowie.

Mężczyźni trafili pod opiekę medyków, a następnie do „policyjnego aresztu”. Wczoraj zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu usłyszeli 38-latek oraz jego  20-letni kompan, mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Starszy z mężczyzn odpowiadał będzie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, będąc już skazanym przez sąd za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Odpowie też za popełnione wykroczenia.

O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.