Wykorzystali niezamknięte drzwi samochodu i ukradli elektronarzędzia

Wykorzystali niezamknięte drzwi samochodu i ukradli elektronarzędzia

Idźcie i siejcie ;)

Policjanci z międzyrzeckiego komisariatu ustalili sprawców kradzieży elektronarzędzi. Do zdarzenia doszło w połowie stycznia, a „amatorzy cudzego mienia” wykorzystali niezamknięte drzwi samochodu, w którym znajdował się sprzęt. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli dwaj mieszkańcy miasta w wieku 38 i 46-lat. Sprawców zatrzymano kilka godzin po zgłoszeniu.

W miniony czwartek do międzyrzeckiego komisariatu zgłosił się mieszkaniec miasta. Z jego relacji wynikało, że nieznani sprawcy skradli elektronarzędzia, które pozostawił w swoim samochodzie. Auto zaparkowane było na jego posesji. Łupem sprawców padła też torba podróżna z ubraniami. Do zdarzenia doszło w połowie miesiąca, a wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 800 złotych.

Sprawą zajęli się międzyrzeccy kryminalni. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o udział w zdarzeniu. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego w wieku 38 i 46-lat. Z ustaleń policjantów wynikało, że starszy z mężczyzn odwiedzał pokrzywdzonego w czasie, gdy doszło do zdarzenia.

Mężczyzn zatrzymano do wyjaśnienia kilka godzin po zgłoszeniu. Usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.