komenda miejska policji w Białej Podlaskiej
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Wykorzystał po prostu okazję

20-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej usłyszał wczoraj zarzuty . Mężczyzna podejrzany jest o kradzież m.in. karty bankomatowej oraz wypłaty przy jej użyciu gotówki. Straty oszacowane zostały przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 1 tys. złotych. O dalszym losie amatora cudzego mienia zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w połowie sierpnia br. Nieznany sprawca, wykorzystując nieobecność pokrzywdzonego skradł m.in. telefon komórkowy oraz kartę bankomatową. Przy jej użyciu dokonał wypłat gotówki oraz płatności w sklepach na terenie miasta. Po kilku dniach podrzucił kartkę. Gdy właściciel skradzionych przedmiotów powrócił do miejsca zamieszkania potwierdził zdarzenie oraz zgłosił je organom ścigania. Straty zostały wycenione na kwotę ponad tysiąca złotych.
Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Do sprawy zatrzymali 20-letniego mieszkańca miasta, spokrewnionego z pokrzywdzonym. W rozmowie z policjantami młodzieniec przyznał, że do mieszkania pokrzywdzonego przyszedł w odwiedziny. Wówczas wykorzystał moment nieuwagi domownika i dokonał kradzieży. Jak oświadczył „wykorzystał po prostu okazję”.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. 20-latek znany jest bialskim funkcjonariuszom. W ostatnim czasie odpowiadał za uszkodzenie mienia, gdy kopnął w przejeżdżające na terenie parkingu auto, którego kierująca na niego zatrąbiła.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.