Wykorzystał okazję i ukradł rower

Wykorzystał okazję i ukradł rower

Idźcie i siejcie ;)

Za kradzież roweru odpowie 40-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. Sprawca wykorzystał moment pozostawienia przez właścicielkę niezabezpieczonego jednośladu. Międzyrzeccy kryminalni odzyskali rower oraz zatrzymali amatora cudzego mienia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Międzyrzeccy kryminalni w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że 40-latek z gminy Międzyrzec Podlaski podejrzewany jest o kradzież roweru. Sprawca wykorzystał fakt pozostawienia przez właścicielkę na parkingu sklepowym niezabezpieczonego jednośladu. Do zdarzenia doszło pod koniec marca ubiegłego miesiąca pod jednym z międzyrzeckich marketów. Podczas kontaktu z pokrzywdzoną funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Kobieta przyznała, że nie zgłaszała tego faktu na Policję, gdyż liczyła na to, ze rower sam się odnajdzie. Wartość strat pokrzywdzona oszacowała na kwotę około 700 złotych.

W trakcie wykonywanych czynności kryminalni odzyskali skradziony jednoślad. Zatrzymali też 40-latka do wyjaśnienia. W rozmowie z zatrzymującymi go policjantami przyznał, iż myślał, że jednoślad został porzucony. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od mężczyzny gotówkę.

O dalszym losie 40-latka zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.