policja biała podlaska

Wykorzystał niezamknięte drzwi mieszkań

Podzielcie się informacją

Zarzuty kradzieży usłyszał 33-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Do zdarzeń doszło w połowie września bieżącego roku na terenie miasta, a łupem sprawcy padła gotówka oraz przedmioty na łączną kwotę ponad 2.700 złotych. „Amator cudzego mienia” wykorzystywał niezabezpieczone drzwi mieszkań zabierając wartościowe przedmioty. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W połowie miesiąca do bialskiej komendy zgłosiła się mieszkanka miasta. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że została okradziona. Nieznany sprawca wykorzystał niezabezpieczone drzwi mieszkania, gdy kobieta wyszła na teren posesji. Po powrocie do domu od razu zauważyła, że jej portmonetka leży w innym miejscu. Brakowało w niej też ponad 1500 złotych. Wówczas sprawę postanowiła zgłosić mundurowym.

Następnego dnia do funkcjonariuszy zgłosił się mieszkaniec Białej Podlaskiej, który także stracił  swoje mienie. W tym przypadku sprawca wykorzystując również niezamknięte drzwi mieszkania i sen pokrzywdzonego skradł telefon komórkowy oraz wzmacniacz muzyczny. Mężczyzna dodał, że przed wizytą na komendzie, zauważył pod jednym z lombardów znajomego, który w reklamówce miał skradziony wzmacniacz. Gdy zwrócił mu uwagę ten oddał należący do pokrzywdzonego przedmiot.

Straty oszacowano przez pokrzywdzonych na łączną kwotę ponad 2700 złotych. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Do sprawy zatrzymano 33-letniego mieszkańca miasta. Policjanci potwierdzili, że mężczyzna podejrzewany jest o udział w obydwu zdarzeniach. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Mężczyzna przyznał się do winy.

Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwo. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie może ona zostać zwiększona o połowę.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.