Wykonywał transport z niesprawnymi hamulcami

Wykonywał transport z niesprawnymi hamulcami

Podzielcie się informacją

Brak pneumatycznego siłownika hamulcowego w białoruskiej naczepie to świadome narażanie zdrowia i życia innych użytkowników drogi.

W środę, 17 lutego 2021 r. na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Woroniec, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali ciągnik siodłowy z naczepą należący do białoruskiego przewoźnika. Pojazd przewoził ponad 20 ton ładunku z Polski do Rosji.

Kontrola stanu technicznego miała niecodzienny wynik. Inspektor stwierdził, że z prawej strony drugiej osi naczepy brakuje pneumatycznego siłownika hamulcowego, co jest równoznaczne z brakiem możliwości hamowania jednego z kół naczepy. Sytuacja taka nie powinna mieć miejsca, gdyż nie była to awaria, która nastąpiła w trasie, lecz celowe i świadome działanie przewoźnika, który pomimo niesprawności pojazdu dopuścił, że pojazd w takim stanie opuścił bazę przedsiębiorstwa i udał się w podróż z ładunkiem z Polski do Rosji.

Sytuacja ta spowodowała zakwalifikowanie ujawnionej usterki do kategorii usterek niebezpiecznych. Lubelski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego wszczął wobec przewoźnika postępowanie administracyjne w związku ze stwierdzonym naruszeniem, polegającym na wykonywaniu przewozu drogowego pojazdem posiadającym usterki układu hamulcowego zakwalifikowane jako niebezpieczne, za co zgodnie z taryfikatorem grozi kara pieniężna w kwocie 2.000 złotych. Został także zatrzymany dowód rejestracyjny naczepy oraz zakazano dalszej jazdy do czasu dokonania naprawy układu hamulcowego. Zwrot dowodu rejestracyjnego nastąpi dopiero po pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, przeprowadzonego przez uprawnioną Stację Kontroli Pojazdów.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.