Wycieczka rowerowa do Brześcia ,,W poszukiwaniu wspólnej historii"

Wycieczka rowerowa do Brześcia ,,W poszukiwaniu wspólnej historii”

Podzielcie się informacją

W miniony weekend 23-24 czerwca odbyła się wycieczka rowerowa do białoruskiego Brześcia pod hasłem ,,W poszukiwaniu wspólnej historii”. Udział wzięło ponad 50 osób z Terespola i okolic, którymi zaopiekowali się członkowie klubu rowerowego ,,Za Viela Brest”, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.

Odwiedziliśmy muzeum archeologiczne, w którym zrekonstruowano drewnianą osadę z XIII wieku, Twierdzę Brześć, dzielnicę willową powstałą w 20-leciu międzywojennym, Park 1 Maja a także przejeżdżaliśmy przez najważniejsze ulice miasta: Sowiecką, Gogola, Mickiewicza, Lenina i Moskiewską. Z Brześcia udaliśmy się do miejscowości Skoki, gdzie zjedliśmy obiad i zwiedziliśmy Pałac Niemcewiczów, w którym mieści się muzeum.

Wieczorem wróciliśmy do Brześcia na nocleg. Wieczór był wolny więc wszyscy chętni udali się do centrum miasta. Rano wyjechaliśmy na dalsze zwiedzanie centrum miasta a około 13:30 byliśmy już na przejściu granicznym. Odprawa, podobnie jak pierwszego dnia, trwała szybko i sprawnie za co dziękujemy polskim i białoruskim służbom granicznym.

Wspólnie z rowerzystami z Brześcia przyjechaliśmy na Nadbużański Przegląd Artylerii Czarnoprochowej Terespol 2018, który odbywał się na stadionie miejskim w Terespolu. Główną atrakcją pikniku były wystrzały armatnie zaprezentowane przez bractwa artyleryjskie, które zjechały się tego dnia do Terespola.

Pomimo deszczowej pogody uznaliśmy wspólnie, że dwudniowy wyjazd do Brześcia i Skoków był bardzo udany i wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.