Wybuch gazu w mieszkaniu w Białej Podlaskiej

Wybuch gazu w mieszkaniu w Białej Podlaskiej

Podzielcie się informacją

W dniu 07.01. br o godzinie 8:16 do SKKM w Białej Podlaskiej wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w budynku mieszkalnym wielorodzinnym na ul. Terebelskiej w Białej Podlaskiej.

Na miejsce zostało zadysponowane 8 zastępów straży pożarnej. W wyniku rozpoznania ustalono, że doszło do wybuchu nagromadzonego w mieszkaniu na parterze gazu propan – butan, który ulatniał się z 11 kg butli. W momencie wybuchu w mieszkaniu znajdowały się dwie osoby, które opuściły mieszkanie samodzielnie przed przybyciem służb. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom – opatrzenie ran i poparzeń rąk i nóg. W wyniku zderzenia jedna osoba – kobieta została zabrana do szpitala, natomiast mężczyzna odmówił transportu do szpitala i pozostał na miejscu zdarzenia. Odłączono energię elektryczną w mieszkaniu, wyniesiono butlę na zewnątrz, sprawdzono całą klatkę schodową i mieszkanie miernikiem wielogazowym – mierniki nie wykazywał obecności gazów palnych w powietrzu. W momencie zdarzenia w mieszkaniach w obrębie klatki schodowej, w której doszło do wybuchu było łącznie 20 osób. Nikt poza mieszkańcami mieszkania, w którym doszło do wybuchu nie wymagał pomocy medycznej. W wyniku oględzin miejsca zdarzenia nie podjęto ewakuacji całego bloku. Zniszczeniu uległo całe wyposażenie mieszkania, wyrwane zostały drzwi i okna ze ścian. Dodatkowo uszkodzone zostały drzwi do mieszkań w klatce schodowej.

W działaniach udział brały: GBA 2,5/16/2,5, GCBA -Rt 5/32/500, SHD 23, SRt, SLOp, SLRR – JRG Biała Podlaska; GBA 2,5/24/4 – OSP Sidorki w Białej Podlaskiej; GBA 3/28/4 – OSP Sławacinek;

Źródło: KMPSP Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje i wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.