Wybuch butli z gazem w domu jednorodzinnym
Konstantynów Kronika policyjna

Wybuch butli z gazem w domu jednorodzinnym

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim wyjaśniają okoliczności wybuchu butli z gazem, do którego doszło wczoraj w domu jednorodzinnym w miejscowości Konstantynów. Poszkodowane zostały dwie osoby.

Wczoraj przed południem dyżurny bialskiej komendy przyjął zgłoszenie o wybuchu butli z gazem w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Konstantynów. Na miejsce udali się strażacy oraz policjanci grupy dochodzeniowo–śledczej. Ustalili oni, że w trakcie wymiany butli z gazem propan butan przez 69-latka doszło do jej zapalenia. Mężczyzna zachował zimną krew i zdołał wynieść płonącą butlę z domu, gdzie doszło do jej wybuchu.
Siła eksplozji była tak duża, że wybite zostały szyby w oknach domu oraz pobliskiego budynku gospodarczego. Na szczęście 69-letni mieszkaniec Konstantynowa doznał jedynie powierzchownych poparzeń prawej kończyny. Podobnych obrażeń doznała jego przebywająca w domu 71-letnia małżonka. Pokrzywdzeni nie wymagali hospitalizacji. Policjanci z Janowa Podlaskiego wyjaśniają okoliczności zdarzenia
i jednocześnie apelują o ostrożność przy posługiwaniu się urządzeniami zasilanymi gazem propan – butan.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Foto: poglądowe

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

One thought on “Wybuch butli z gazem w domu jednorodzinnym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.