Wtargnięcie dzikiego zwierzęcia na jezdnię przyczyną wypadku drogowego na DK-2 w Krzewicy

Wtargnięcie dzikiego zwierzęcia na jezdnię przyczyną wypadku drogowego na DK-2 w Krzewicy

Idźcie i siejcie ;)

W dniu 29 kwietnia 2021 r. o godz. 00:28 stanowisko kierowania KM PSP w Białej Podlaskiej otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na DK-2 w miejscowości Krzewica gmina Międzyrzec Podlaski.

Na prostym odcinku drogi krajowej DK-2 zderzyły się dwa samochody osobowe: Audi A6 i Honda Jazz. Pojazdy biorące udział w wypadku znajdowały się na jezdni w odległości około 150 metrów od siebie. W wyniku zdarzenia poszkodowani zostali kierowcy obu pojazdów. Kierowca audi był na drodze, przytomny, bez widocznych obrażeń. Natomiast kierowca hondy był zablokowany w pojeździe. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wykonali dostęp do poszkodowanego poprzez usunięcie drzwi przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Udzielono również pomocy ratownikom pogotowia w ewakuacji osoby z samochodu i transporcie do karetki. Obydwaj poszkodowani zostali zabrani do szpitala. Strażacy odłączyli akumulatory w obu pojazdach oraz zakręcili zawór w instalacji gazowej LPG w Hondzie.
W przydrożnym rowie znajdowało się martwe zwierzę – koziołek, które prawdopodobnie zostało potrącone przez samochód. Zostało ono zabrane przez służbę drogową. Strażacy oświetlili miejsce zdarzenia podczas czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję. Po ich zakończeniu pojazdy zostały usunięte z jezdni, a służba drogowa przystąpiła do sprzątania drogi z resztek powypadkowych. Działania ratownicze prowadziły 2 zastępy JRG Międzyrzec Podlaski i 1 zastęp OSP Krzewica. Ruch na drodze krajowej podczas działań był zablokowany.

Źródło: KMPSP Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje i wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.