Wspólne kontrole ITD i Animal Welfare Foundation

Wspólne kontrole ITD i Animal Welfare Foundation

Podzielcie się informacją

Ujawnieniem nieprawidłowości w dwóch międzynarodowych transportach żywych zwierząt zakończyły się wspólne działania kontrolne, prowadzone w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu bialskiego przez inspektorów transportu drogowego z WITD w Lublinie i przedstawicieli fundacji Animal Welfare Foundation (AWF).

Węgierscy przewoźnicy, którzy wykonywali międzynarodowy transport drogowy bydła z Węgier do Rosji, nie posiadali w pojeździe wymaganej karmy dla zwierząt. W jednej z naczep przystosowanej do przewozu żywych zwierząt, ujawniono niewłaściwe przegrody, stanowiące zagrożenie dla zdrowia bydła. W konsekwencji mogło dojść do złamania kończyn podczas transportu. Kolejnym problemem była niewystarczającą przestrzeń nad głowami zwierząt na dolnym pokładzie. Właściwa odległość pomiędzy pokładami jest bardzo istotna dla dobrostanu zwierząt, bo z jednej strony zapewnia komfort i swobodę ruchu przewożonym osobnikom, a z drugiej umożliwia odpowiednią wentylację naczepy i obniżenie temperatury wewnątrz ładowni.

Wobec przewoźników zostaną wszczęte postępowania administracyjne, zmierzające do nałożenia kar pieniężnych za stwierdzone naruszenia. Dodatkowo, ustalenia kontroli zostaną przekazane do właściwych organów nadzorczych w kraju wysyłki zwierząt.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.