policja biała podlaska

“Wolontariusze” WOŚP wyjmowali pieniądze z puszki

Idźcie i siejcie ;)

Policjanci z komisariatu w Terespolu ustalili personalia nastolatków, którzy wyjmowali pieniądze z puszki kwestarskiej. Do zdarzenia doszło w styczniu br. podczas finału WOŚP. Nagranie z tego zdarzenia funkcjonariusze otrzymali od jednego z bialskich portali informacyjnych. O dalszym losie czwórki nastolatków w wieku 14-16 lat zadecyduje Sąd Rodzinny.

Pod koniec stycznia br. policjanci bialskiej komendy otrzymali nagrania od jednego z portali informacyjnych. Widoczna była na nich grupa młodzieży, z której dwie osoby wyjmują pieniądze z puszki kwestarskiej. Nagranie uwieczniło też świadków tego zdarzenia. Po otrzymaniu tej informacji policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Bardzo istotne było dla nas ustalenie, gdzie nagrany został film oraz kim są osoby widoczne na nagraniach.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że do zdarzenia doszło w gminie Piszczac w dniu finału „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Sprawą zajęli się policjanci Komisariatu Policji w Terespolu. Mundurowi zabezpieczyli kolejne nagranie nastolatków. Ustalili również personalia osób które widoczne były na krótkich filmach. Okazało się, że jest to dwoje 15-latków z powiatu bialskiego. Policjanci dotarli również do autorów filmów.

Funkcjonariusze ustalili dodatkowo, że pieniądze wyjmowały również kolejne dwie nastolatki w wieku 14-16-lat. Nastolatkowie tłumaczyli swoje zachowania zabawą twierdząc, że wyjęte  pieniądze wrzucali ponownie do puszki. O dalszym ich losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich, gdzie trafią materiały sprawy.

Źródło: POLICJA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.