odnaleźli pudła wypełnione papierosami

Wokół naczepy tira funkcjonariusze odnaleźli pudła wypełnione papierosami

Idźcie i siejcie ;)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej nie dopuścili do nielegalnego wwozu papierosów. Dzięki ich działaniom na teren Unii Europejskiej nie wjechało 80 tys. paczek papierosów o wartości ponad miliona złotych.

31 lipca br., funkcjonariusze NOSG z Placówki w Terespolu wspólnie z funkcjonariuszami lubelskiej KAS, po podjętym pościgu, ujawnili w Dobryniu Dużym porzucony samochód ciężarowy. Wokół naczepy tira funkcjonariusze odnaleźli pudła wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy. Kierowca zestawu ciężarowego, chcąc dokonać przemytu papierosów z terytorium Białorusi do Polski, po odprawie granicznej, nie przystąpił już do kontroli przestrzeni ładunkowej zestawu. Oddalił się z miejsca prowadzonych odpraw towarowych na terminalu w Koroszczynie. Po krótkim pościgu ciężarówka została jednak zatrzymana a nielegalny towar zabezpieczono.

W toku prowadzonych działań do sprawy zatrzymano dwóch obywateli Polski (w wieku 41 i 31 l.). Zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz za nielegalne wprowadzenie na obszar celny Wspólnoty Europejskiej, 80 tys. paczek papierosów.  Wartość przemycanych papierosów wyniosła 1,1 mln zł. Decyzją Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej, wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. W sprawie prowadzone są dalsze czynności, realizowane pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej.

Straż Graniczna

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.