Włamywali się do altanek ogrodowych

Włamywali się do altanek ogrodowych

Idźcie i siejcie ;)

Na terenie Białej Podlaskiej dwaj mężczyźni w wieku 30 i 32 lata włamywali się do altanek ogrodowych. Ich łupem padały elektronarzędzia i sprzęt RTV. Łączna wartość start oszacowana została na kwotę blisko 3 tys. zł. Bialski policjantom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów. Za kradzieże z włamaniem, mężczyznom grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń dochodziło w okresie od lutego do kwietnia br. na terenie Białej Podlaskiej. Sprawcy włamywali się do altan usytuowanych na terenie ogródków działkowych. Ich łupem padły m.in. elektronarzędzia, sprzęt RTV. Sprawcy zainteresowali się również butlami gazowymi czy rękawicami bokserskimi.

Bialscy funkcjonariusze otrzymali także zgłoszenia dotyczące usiłowań kradzieży z włamaniem. „Amatorzy cudzego mienia” chcąc dostać się do altanek uszkadzali ich zabezpieczenia, jednak nie znajdowali przedmiotów będących w ich zainteresowaniu. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę niemal 3 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Intensywna praca funkcjonariuszy doprowadziła do ustalenia osób, które podejrzane są o udział w tych zdarzeniach. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 30 i 32 lat. Policjanci odzyskali też większość skradzionych przedmiotów.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje i wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.