Włamaniem ukarał lombard za zbyt niskie ceny

Włamaniem ukarał lombard za zbyt niskie ceny

Idźcie i siejcie ;)

Zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania usłyszał 32-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do niezamieszkałego domu i kradzież znajdujących się tam wartościowych przedmiotów. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca sprzedał je w jednym z lombardów, kiedy jednak nie zadowoliła go cena usiłował się do niego włamać. O dalszym losie 32-latka zadecyduje sąd.

Mężczyzna wpadł w sobotnie popołudnie na terenie Białej Podlaskiej. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do niezamieszkałego domu. Pod wskazany adres skierowano policjantów Zespołu Dzielnicowych. Będący na miejscu pokrzywdzony oświadczył, że zauważył otwarte drzwi budynku i nielegalne przyłącze elektryczne. Mężczyzna nie mógł jednak dostać się do środka. Funkcjonariusze siłowo weszli do budynku. Na gorącym uczynku zatrzymali znajdującego się wewnątrz 32-latka. Ustalili też, że mężczyzna podejrzewany jest o kradzież znajdujących się w środku przedmiotów, które sprzedane zostały w jednym z lombardów.

32-latka zatrzymano do wyjaśniania. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że sprzedał w lombardzie znajdujące się w domu przedmioty. Kiedy jednak nie zadowoliła go cena „chciał zemścić się na właścicielu”. 32-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Odpowiadał będzie też naruszenie miru domowego oraz kradzież energii elektrycznej w budynku w którym postanowił zamieszkać, a także usiłowanie włamania do budynku gospodarczego znajdującego się na posesji. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów. Ich wartość oszacowano na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.