Wkrótce być może na Białoruś pojedziemy bez wizy
Aktualności z powiatu Edukacja Kultura Terespol

Wkrótce być może na Białoruś pojedziemy bez wizy

Wkrótce być może na Białoruś pojedziemy bez wizy jeśli Terespol i Brześć stworzą jeden szlak turystyczny. 03 lutego  został złożony wniosek o finansowanie wspólnych projektów turystycznych w ramach programu “Polska-Białoruś- Ukraina” na lata 2014-2020.

Koncepcja projektu Tur-Info-Most ma na celu integrację miast, które znajdują się na przeciwległych brzegach Bugu. W szczególności proponuje się stworzenie wygodnych systemów nawigacji turystycznej. Umieszczenie wizualizacji, tekstów i informacji dźwiękowych ułatwi orientację gości w nieznanym mieście, pokaże lokalizację obiektów turystycznych. Wynikiem wspólnej pracy będzie większy dostęp do informacji na tematy historyczne i przyrodnicze regionów przygranicznych Polski i Białorusi.

Międzynarodowy projekt został już zarejestrowany i jest obecnie rozpatrywany przez Wspólny Sekretariat Techniczny Programu UE. Jego całkowity koszt wynosi ponad 550 tysięcy Euro.

Inicjatywę z polskiej strony obsługiwać będzie gmina Terespol  natomiast ze strony białoruskiej – miasto Brześć oraz Uniwersytet im. A.S. Puszkina.

W ramach projektu przewidziane jest wykorzystanie przejść granicznych w Sławatyczach, Terespolu, Połowcach, przejście kolejowe w Terespolu. Sukces projektu przyczyni się do wprowadzenia ruchu bezwizowego.

Źródło: БЕЛТА

Polub nas i obserwuj:

7 thoughts on “Wkrótce być może na Białoruś pojedziemy bez wizy

  1. Bez wiz? Służby i tego nie ogarniają. A konsulaty to całkowicie odleciały, kto Białorusinom wydaje tyle wiz. Nasi lokalni dygnitarze jeżdżą i wiedzą co tam się wyrabia ale oni po CD to mają ludzi gdzieś. Spokojnie biedronka nie zbankrutuje jak ich mniej przyjedzie a i ceny ceny spadną jak nie będzie tax free.

  2. Może warto by zainteresować polskie służby konsularne faktami jawnej dyskryminacji Polaków przez graniczne służby białoruskie: chodzi o przetrzymywanie na kanałach odpraw nawet po odprawie lub przeciąganie odpraw podczas gdy białorusini w tym samym czasie są odprawiani ekspresowo i bez zbędnej zwłoki; anulowania wiz i mandaty za dosyć błahe powody jak np. wyjście z auta nawet do toalety – co w porze letniej jest torturą, nawet przy otwartych oknach temperatury sięgają 50 stopni we wnętrzu auta a gdzie białorusini oczywiście biegają po całym przejściu, dodać należy, że czas opuszczenia SAMEGO PRZEJŚCIA (doliczyć należy kolejkę do przejścia też co najmniej kilku godziną ale tu wszyscy stoją tak samo, chociaż i tu milicja wykazywała się szczególnie wobec Polaków) po stronie białoruskiej wynosi kilka godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.