policja biała podlaska

Wjechał do rowu a potem znieważył policjantów

Podzielcie się informacją

Bialscy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu łosickiego po tym, jak kierowanym oplem wjechał do rowu. O tym, że kierowca jest nieprzytomny i potrzebuje pomocy, zaalarmował świadek zdarzenia. Jak się okazało, nic mu się nie stało i nie potrzebował pomocy. Jednak mężczyzna będzie miał spore kłopoty, bo prawdopodobnie był pod działaniem alkoholu i znieważył policjantów. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny bialskiej komendy otrzymał w czwartkowe południe zgłoszenie, że w miejscowości Pólko na zakręcie drogi kierujący osobowym oplem  wjechał do rowu i jest nieprzytomny.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy bialskiej drogówki. Tam mundurowi ustalili, że za kierownicą osobówki siedzi 24-letni mieszkaniec gminy Stara Kornica. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia potwierdziła, że mężczyzna w wyniku zdarzenia nie doznał obrażeń ciała. Był za to agresywny i pobudzony. Choć wyczuwalna była od niego woń alkoholu, odmówił badania stanu trzeźwości. W związku z tym pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i substancji zabronionych w organizmie.

W trakcie prowadzonej interwencji 24-latek szarpał i popychał mundurowych, uderzał ich, w celu zmuszenia do odstąpienia od czynności służbowych. Używał również wobec nich  obelżywych słów. „Agresor” został zatrzymany do wyjaśnienia, a auto trafiło na parking strzeżony.

W piątek 24-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.