Wiózł jabłka do Kazachstanu i fałszował czas pracy kierowcy

Wiózł jabłka do Kazachstanu i fałszował czas pracy kierowcy

Podzielcie się informacją

Ujawnienie nielegalnego wyłącznika tachografu to wynik kontroli rosyjskiej ciężarówki wiozącej jabłka z Polski do Kazachstanu. Kierowca będzie kontynuował dalszą jazdę dopiero po wymianie tachografu i uiszczeniu 10.000 złotych kaucji na poczet grożącej przewoźnikowi kary pieniężnej.

W niedzielę 3 kwietnia 2022 r., w okolicach Koroszczyna na drodze krajowej nr 68, lubelscy inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą chłodnią, którym przewoźnik rosyjski transportował 24 ton świeżych jabłek z Polski do Kazachstanu.

W trakcie czynności kontrolnych stwierdzono, że do tachografu podłączone zostało niedozwolone urządzenie służące do fałszowania czasu pracy kierowcy (wyłącznik tachografu). Powyższa przeróbka pozwalała na dowolne wyłączanie tachografu tak, że pomimo ruchu pojazdu tachograf rejestrował okres odpoczynku.

Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Na poczet grożącej przewoźnikowi kary pieniężnej zostanie pobrane 10.000 złotych kaucji, a dodatkowo musi pokryć koszty związane z wymianą tachografu.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.