Wieści z granicy - listopadowe ujawnienia
Izba Administracji Skarbowej Terespol

Wieści z granicy – listopadowe ujawnienia

Na granicy standardowo papierosy, ale pojawia się także bursztyn. W sumie w listopadzie br. funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno–Skarbowego udaremnili na granicy w woj. lubelskim przemyt ponad 138 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej około 2 mln zł.

W ostatnich dniach listopada br. w wyniku przeskanowania urządzeniem RTG w Oddziale Celnym w Małaszewiczach pociągu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski wytypowano do kontroli jeden z kontenerów. Jak się okazało w kontenerze oprócz legalnego ładunku znajdowały się też kartonowe pudła wypełnione nielegalnymi papierosami. W sumie funkcjonariusze Pierwszego Referatu Realizacji ujawnili aż 34 tys. paczek wyrobów tytoniowych.

Z kolei w Terespolu, podczas kontroli samochodu osobowego marki Peugeot, którym podróżował 39-letni obywatel Białorusi funkcjonariusze ujawnili 930 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była w przerobionej grodzi pojazdu. Mężczyzna wyjaśnił, że za przewóz papierosów miał otrzymać 50 USD.

9 kg drobnych brył bursztynu próbował przemycić do Polski przez przejście graniczne w Terespolu podróżujący autokarem mieszkaniec Brześcia. Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień. Na poczet grożącej mu kary grzywny zajęto 7,3 tys. zł.

Wieści z granicy - listopadowe ujawnienia

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.