Konstantynów Kronika policyjna

Więcej nie “popędzi”

Aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz kilkanaście litrów gotowego produktu zabezpieczyli policjanci janowskiego komisariatu na terenie gminy Konstantynów. Do wyjaśnienia zatrzymany został 55-latek podejrzany o wytwarzanie alkoholu bez stosownego zezwolenia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze do roku pozbawienia wolności.

W minioną środę policjanci janowskiego komisariatu weszli na teren jednej z posesji w gminie Konstantynów. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkujący ją 55-latek produkuje alkohol bez wymaganego zezwolenia.

Na miejscu policjanci potwierdzili posiadane informacje. W garażu ujawnili aparaturę służącą do wyrabiania alkoholu domowym sposobem oraz kilkanaście litrów gotowego już produktu. Zostały one zabezpieczone natomiast mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia.

55-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy oraz dobrowolnie poddał się karze. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.