Widowisko taneczne „Taniec z czterech stron świata”
Kultura Z Białej Podlaskiej

Widowisko taneczne „Taniec z czterech stron świata”

26 kwietnia w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego odbyło się widowisko taneczne „Taniec z czterech stron świata”, przygotowane przez Dance Academy Studio oraz Zespół Pieśni i Tańca Podlasiacy z okazji bialskich obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca.

Młodzi artyści stworzyli niezapomniane widowisko edukacyjne w którym, przypomnieli jak ogromną rolę odgrywa dziedzina tańca, która nie tylko bawi, ale kształci i uczy oswajając z widokiem pięknych form. Na scenie nie zabrakło ciekawych prezentacji tańca ulicznego, klasycznego, współczesnego, narodowego i regionalnego. Widzowie podziwiali małe czteroletnie baletnice oraz doświadczone i wielokrotnie nagradzane tancerki
Reżyserem widowiska jest Karolina Brodzik-Zaremba. Choreografię przygotowały: Karolina Brodzik-Zaremba, Olesia Myronenko, Magda Osmulska.

International World Dance Day – Międzynarodowy Dzień Tańca – święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (International Theatre Institute , ITI) będącego pod auspicjami UNESCO (ITI-UNESCO). Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca.

 

Źródło: BCK

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.