policja biała podlaska

Weekend kierujących “na podwójnym gazie”

Podzielcie się informacją

W ciągu minionego weekendu bialscy policjanci zatrzymali 6 kierujących „na podwójnym gazie”. Niechlubnym rekordzistą okazał się 35-letni kierowca audi, który w organizmie miał ponad 4 promile alkoholu. W takim stanie przyjechał na przypadkową posesję. Policjanci zatrzymali też uprawnienia za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominamy, że prędkość oraz alkohol to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych!

Pomimo wielu apeli dotyczących zasad bezpieczeństwa na drogach jak też informacji na temat tragicznych konsekwencji łamania przepisów, nadal nie brakuje wśród nas kierowców, którzy za nic mają obowiązujące zasady.

Podczas minionego weekendu policjanci na terenie Białej Podlaskiej jak też powiatu bialskiego zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Zalesie. Mężczyzna podróżując audi wjechał na przypadkową posesję. Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w miejscowości Zalesie.

Również w pozostałe weekendowe dni funkcjonariusze powiadomieni zostali przez świadków o nietrzeźwych za kierownicą. W piątkowe popołudnie w Dąbrowicy Małej 48-letni mieszkaniec gminy Tuczna kierował pojazdem marki Aixam. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna jedzie zygzakiem oraz pod prąd. Jazdę zakończył zjeżdżając do przydrożnego rowu. W organizmie miał 1,3 promila alkoholu.

Także w niedzielne przedpołudnie mundurowi dostali sygnał dotyczący niewłaściwego zachowania kierowcy Skody. Do zdarzenia doszło na ulicy Nocznickiego w Białej Podlaskiej. Gdy został zatrzymany przez mundurowych okazało się, że siedzący za kółkiem 45-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej ma w organizmie 2,8 promila alkoholu i nie ma natomiast uprawnień do kierowania pojazdem.

Wszyscy kierowcy zatrzymani „na podwójnym gazie” za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj uprawnienia do kierowania straciła również 37-letnia mieszkanka Warszawy. W miejscowości Tłuścieć na drodze krajowej, podróżująca volkswagenem kobieta jechała w terenie zabudowanym z prędkością 101 kilometrów. 37-latka straciła uprawnienia na okres 3 miesięcy. Ukarana została mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszających. Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość oraz alkohol to w dalszym ciągu główne przyczyny zdarzeń drogowych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Janów Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Janów Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.