policja biała podlaska

Weekend bialskiej grupy „Speed” – “ciężka noga” dała o sobie znać

Idźcie i siejcie ;)

Policjanci z bialskiej grupy „Speed” zatrzymali 40-letniego kierowcę alfa romeo, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 55 kilometrów. Mężczyzna na swoim koncie miał już decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy za takie samo przewinienie. Tego dnia mundurowi zatrzymali jeszcze dwóch kierowców „ze zbyt ciężką noga”. Apelujemy o rozwagę i „zdjęcie nogi z gazu”.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 11.00 na krajowej dwójce w miejscowości Tłuściec. Policjanci bialskiej drogówki wchodzący w skład grupy „Speed” zwalczającej agresywne zachowania na drodze, zauważyli samochód marki Alfa Romeo, którego kierujący przekroczył dozwolona w terenie zabudowanym prędkość. Urządzenie wykazało, że jechał 105 km/h. Za kierownicą osobówki siedział 40-letni mieszkaniec Warszawy. Policjanci szybko ustalili, że mężczyzna kierował autem pomimo wydanej decyzji o zatrzymaniu, na początku grudnia ubiegłego roku, prawa jazdy za takie samo przewinienie.

Godzinę wcześniej w tej samej miejscowości funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód osobowy  marki Ford. Również w tym wypadku powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Urządzenie wykazało 101 km/h. Autem kierował 54-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego. Natomiast przed godziną 14.00  na ulicy Berezowskiej w Międzyrzecu Podlaskiem policjanci zatrzymali kierującą Oplem, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 56 kilometrów na godzinę. Kierowcy ukarani zostali mandatami karnymi.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli nadal będzie prowadzić, okres ten zostanie wydłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy o rozważną i bezpieczną jazdę przypominając, że  brawura oraz prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętając o bezpieczeństwie własnym i innych uczestników ruchu stosujmy się do przepisów!

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.