Warsztaty Archeologiczne w Gminie Łomazy

Warsztaty Archeologiczne w Gminie Łomazy

Podzielcie się informacją

Dnia 29-07-2021 Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach zorganizowała ,,Warsztaty archeologiczne’’ dla dzieci , młodzieży i dorosłych. Zajęcia prowadzone były przez archeologa Agatę Sadowską z Pracowni Agafii.

Uczestnicy warsztatów zostali wprowadzeni  w tajniki pracy archeologa – dowiedzieli się jak znajduje się stanowiska archeologiczne. Mieli możliwość eksplorowania obiektów archeologicznych oraz rekonstruowali zabytki.

Młodzi odkrywcy  odnaleźli wszystkie skarby ukryte w parku w Łomazach podczas gry terenowej. To nie jedyne zadanie, jakie zostało postawione przed uczestnikami warsztatów archeologicznych. Kolejne były jeszcze ciekawsze. Nasi poszukiwacze zastanawiali się, do czego służyły przedmioty, które odnaleźli, do kogo należały i dlaczego je ukryto albo porzucono.

Na koniec mogli wylepić własne naczynia lub figurki inspirując się znaleziskami.

Dla tych, których urzekła archeologia, czekała niespodzianka przygotowana przez Bibliotekę – KSIĄŻKI! Te o archeologii i te, które są archeologią bądź dawnymi wiekami inspirowane. Książki na pewno pozwolą kontynuować przygodę, którą młodzi odkrywcy rozpoczęli na warsztatach!

Agata Chwalewska

GBP Łomazy

Źródło: UG Łomazy

Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Łomazy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.