policja biała podlaska

W Tłuśćcu zdejmij nogę z gazu – bialski SPEED czuwa

Idźcie i siejcie ;)

Jak się okazuje przez Tłuściec przejeżdża najwięcej piratów drogowych w naszym regionie. Tylko przez jeden dzień bialska grupa SPEED zatrzymała czterech kierowców przekraczających prędkość. Amatorzy szybkiej jazdy ukarani zostali w większości wypadków mandatami i punktami karnymi a także odebraniem uprawnień na 3 miesiące. W jednym przypadku sprawa znajdzie finał w sądzie.  Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących bialscy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również, jak ważna jest jazda z „bezpieczną prędkością” – czyli taką, która pozwala kierowcy w pełni zapanować nad pojazdem. Przypominamy, że w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Jednak nie wszyscy kierowcy respektują obowiązujące przepisy. Tylko wczoraj policjanci bialskiej grupy Speed zatrzymali czterech kierujących, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Do wszystkich zdarzeń doszło wczoraj popołudniu na DK-2 w miejscowości Tłuściec.

Po godz. 15:00 policjanci zauważyli jadącego z dużą prędkością forda. Okazało się, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km. Gdy zatrzymali pojazd do kontroli ustalili, że za jego kierownicą pojazdu siedzi 36-letni mieszkaniec Pułtuska.

O godz. 16:25 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kolejne auto, którego kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 35-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej kierując oplem jechała w terenie zabudowanym z prędkością 103 km/h. Około godz. 17:30 mundurowi zatrzymali trzeciego kierowcę z „ciężką noga”. Radar wykazał, że 25-letnia mieszkanka powiatu siedleckiego, kierując samochodem osobowym marki Nissan, przekroczyła dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 57 km.

Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany 10 minut później 34-letni mieszkaniec Warszawy. Tu urządzenie wykazało przekroczenie prędkości o 65 km. W większości przypadków kierowcy otrzymali wysokie mandaty i punkty karne, a także utracili uprawnienia na 3 miesiące. W jednym przypadku sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na naszych drogach.

Bialskie Forum najlepsze informacje Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.