W Sitniku wykopano niewybuchy

W Sitniku wykopano niewybuchy

Idźcie i siejcie ;)

Skrzynkę z amunicją oraz granatami ręcznymi wykopano podczas prac geodezyjnych w miejscowości Sitnik. Wczoraj niewybuchy zneutralizowano. Choć od działań wojennych minęło wiele lat takie znaleziska nadal stanowią śmiertelne zagrożenie. Apelujemy o ostrożność. Odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

 We wtorkowe popołudnie dyżurny bialskiej komendy został powiadomiony o tym, że w miejscowości Sitnik, podczas prac geodezyjnych, znaleziona została skrzynka, a w niej amunicja. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Wówczas okazało się, że w środku metalowej skrzynki znajduje się 95 sztuk amunicji oraz dwa granaty ręczne pochodzące z okresu II wojny światowej.

Wczoraj „niebezpieczne znaleziska” zneutralizowali saperzy, którzy sprawdzili również pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niewybuchów.

Pamiętajmy! Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne “pamiątki” z tego okresu. Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.