ratusz biała podlaska
Z Białej Podlaskiej Z Ratusza

W poniedziałek rusza głosowanie BO

Głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego rusza już w poniedziałek! 19 projektów dopuszczono do głosowania w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego Białej Podlaskiej. Pomysły mieszkańców zostały ocenione pod względem formalnym i merytorycznym. Teraz to właśnie bialczanie zadecydują, które z inwestycji zostaną zrealizowane. Głosowanie rusza już w poniedziałek 27 sierpnia.

Wzorem ubiegłych lat głosy będzie można oddawać na dwa projekty z różnych obszarów – elektronicznie lub tradycyjnie. Głosowanie za pomocą platformy internetowej potrwa do 14 września, natomiast na kartach do głosowania w wyznaczonych punktach stałych (Urząd Miasta oraz Centrum Informacji Turystycznej) i mobilnych zagłosujemy do 10 września. Wśród pomysłów na które zagłosujemy znalazły się m.in. siłownia, boisko do siatkówki plażowej, parkingi place zabaw czy monitoring. Tym razem kwota przeznaczona na realizację inwestycji w 2019 roku wyniesie 1,5 mln zł (o 500 tys. więcej, niż poprzednio). Dlatego każdy z siedmiu wydzielonych obszarów również otrzyma większą kwotę stałą: 80 tys. zł. Do niej zostanie doliczona kwota, wyliczona proporcjonalnie do liczby mieszkańców danej części miasta. Do udziału w głosowaniu uprawnione są osoby zamieszkujące na terenie Białej Podlaskiej, które w chwili głosowania mają ukończone 16 lat. Jeżeli nie jesteśmy zameldowani lub wpisani do rejestru wyborców w mieście, możemy złożyć w Urzędzie Miasta oświadczenie o miejscu zamieszkania.
Szczegółowe informacje na temat Budżetu Obywatelskiego, regulamin oraz kartę do głosowania, znajdziemy na stronie bo.bialapodlaska.pl. Tutaj oddamy również głos w formie elektronicznej i sprawdzimy listę miejsc, w których można zagłosować za pomocą ręcznie wypełnionego wniosku.
Źródło: UM Biała Podlaska
Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.