W naczepie próbował przemycić 5000 kartonów papierosów
Izba Administracji Skarbowej Terespol

W naczepie próbował przemycić 5000 kartonów papierosów

Przemyt ponad 50 tysięcy paczek papierosów udaremnili w Koroszczynie funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Gdyby zatrzymane na granicy wyroby trafiły do nielegalnej sprzedaży w Polsce straty budżetu państwa w związku z niezapłaconymi podatkami wyniosłyby ponad pół miliona złotych.

Po wstępnej weryfikacji wjeżdżający z Białorusi do Polski samochód ciężarowy z naczepą skierowany został do przeskanowania na urządzeniu rentgenowskim. Obraz ze skanera potwierdził, że w podłodze naczepy ukryty jest nielegalny towar.

Po wielogodzinnym rozładunku funkcjonariusze celno-skarbowi wydobyli z odpowiednio przerobionej podłogi w sumie 51 131 paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 700 tys. złotych. Papierosy, trzech różnych marek, opatrzone były białoruską akcyzą.

Przeciwko kierowcy funkcjonariusze wszczęli postępowanie karne skarbowe. Oprócz papierosów zajęli też pojazd stanowiący dowód popełnionego przestępstwa.

Prawdopodobnie zatrzymane na granicy wyroby tytoniowe miały trafić do nielegalnej sprzedaży w Polsce, ale niewykluczone jest też, że nielegalny transport organizowany był do innych krajów Unii Europejskiej. Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.