W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny alkohol oraz papierosy

W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny alkohol oraz papierosy

Podzielcie się informacją

Za wyrabianie i sprzedaż alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru odpowie 38-letni bialczanin. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna prawdopodobnie rozlewa i sprzedaje napoje spirytusowe. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny alkohol oraz papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

22 czerwca policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie kryminalnymi bialskiej komendy ustalili, że 38-letni mieszkaniec miasta podejrzewany jest o rozlewanie i sprzedaż napojów spirytusowych niewiadomego pochodzenia. W trakcie prowadzonych czynności ustalili również „klientkę”, która kupiła nielegalny alkohol.

Policjanci weszli do mieszkania zajmowanego przez 38-latka. Podczas przeszukania ujawnili 13 litrów rozrobionego już alkoholu oraz papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar został zabezpieczony. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku. Zabroniona jest również sprzedaż takiego alkoholu.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.