W miejsce skradzionych banknotów podkładał wydrukowane

W miejsce skradzionych banknotów podkładał wydrukowane

Idźcie i siejcie ;)

Za włamanie oraz kradzież ponad 11 tysięcy złotych odpowie 37-letni mieszkaniec gminy Terespol. By sprawa nie wyszła na jaw, w miejsce oryginałów sprawca podłożył wydrukowane własnoręcznie banknoty. Wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt. Za popełnione czyny grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował tymczasowy areszt wobec 37-letniego mieszkańca gminy Terespol. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do domu członka swojej rodziny i kradzież pieniędzy. Z ustaleń mundurowych wynikało, że sprawca działał w okresie kilku lat. By ukryć swój czyn, w miejsce oryginałów podkładał wydrukowane własnoręcznie banknoty.

Pod koniec sierpnia tego roku pokrzywdzona postanowiła zapłacić jednym z banknotów ze swoich oszczędności. Wówczas okazało się, że jest fałszywy. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego terespolskiego komisariatu.

W trakcie prowadzonych czynności do sprawy zatrzymany został 37-letni mieszkaniec gminy Terespol. W weekend mężczyznę doprowadzono przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie za kradzież z włamaniem oraz podrobienie kilkudziesięciu banknotów. O dalszym losie „amatora cudzego mienia” zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Terespol
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.