W ładunku sklejki było 14,4 tys. paczek papierosów

W ładunku sklejki było 14,4 tys. paczek papierosów

Idźcie i siejcie ;)

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt ponad 14,4 tys. paczek papierosów. Nielegalny transport zatrzymany został na granicy w Koroszczynie. W ujawnieniu papierosów pomógł pies służbowy.

 15 grudnia 2020 r. funkcjonariusze komórki realizacji z Białej Podlaskiej prowadzili rutynowe czynności kontrolne na terminalu w Koroszczynie. Wspierał ich jeden z psów pełniących służbę w lubelskiej KAS – 5-letni owczarek niemiecki.

Nasz czworonożny funkcjonariusz oznaczył jeden z pojazdów ciężarowych wjeżdżających z Białorusi do Polski, którym przewożony był ładunek sklejki.

Funkcjonariusze dokonali oględzin pojazdu. Podejrzenia wzbudziła podłoga naczepy, która wyglądała na przerobioną. Pojazd został poddany szczegółowej rewizji i jak się okazało zarówno nos naszego owczarka, jak też doświadczenie funkcjonariuszy, nie zawiodły.

W specjalnie przerobionej podłodze naczepy znajdowało się ponad 14,4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa ujawnionych wyrobów to ponad 200 tys. zł.

Do próby przemytu przyznał się kierujący pojazdem 46-letni obywatel Białorusi.

Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.