policja biała podlaska

W jeden dzień uprawienia do kierowania utraciło 5 kierowców

Idźcie i siejcie ;)

Wakacje w pełni. Jest to czas odpoczynku i urlopów, jednak jest to również czas wytężonej pracy policjantów. Tylko wczoraj funkcjonariusze bialskiej grupy Speed zatrzymali uprawnienia 5 kierowcom. W terenie zabudowanym przekroczyli oni dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Apelujemy o rozwagę na drodze oraz przypominany, że kierując pojazdem odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo ale też za zdrowie i życie innych uczestników ruchu.

Należy pamiętać, iż jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Między innymi po to by zwalczać agresywne zachowania na drodze powstała bialska grupa Speed. Każdego dnia funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Tylko wczoraj policjanci ujawnili pięciu kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-letni mieszkaniec gm. Wołomin. Kierowany przez niego opel pędził z prędkością 156 km/h, przekraczając tę dozwoloną o 106 km. Do zdarzenia doszło około godz. 17.30 w miejscowości Tłuściec. Poczynania mężczyzny uwiecznił policyjny videorejestrator.

Znaczne przekroczenie prędkości ma na swoim koncie także 32-latek z powiatu siedleckiego. Mężczyzna kierując osobowym Renaultem przekroczył dozwolona prędkość o 78 km.

Również na DK-2 w tej samej miejscowości policjanci zarejestrowali pozostałe ujawnione wczoraj przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Kierowcy popełniający to wykroczenie muszą liczyć się z utratą prawa jazdy i wysokim mandatem karnym.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która dostosowana jest do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.