maseczki ochronne

W Gminie Międzyrzec Podlaski rozdają maseczki ochronne

Idźcie i siejcie ;)

Rozpoczęła się dystrybucja maseczek ochronnych do mieszkańców Gminy Międzyrzec Podlaski. Maseczki trafiły bądź właśnie są dostarczane do mieszkańców miejscowości: Bereza, Dołhołęka, Koszeliki, Kol. Rogoźnica, Kożuszki, Krzymoszyce, Łukowisko, Łuniew, Misie, Pościsze i Kol. Wolańska, Rogoźnica, Rogoźniczka, Rudniki, Rzeczyca, Strzakły, Tuliłów, Wólka Krzymowska, Wysokie, Zaścianki, Zawadki.

Maseczki dystrybuowane są przez pracowników Urzędu Gminy oraz strażaków OSP.  W kolejnych dniach maseczki trafią do pozostałych miejscowości.

Instrukcja obsługi maseczki:

  1. Wyjmij maseczkę z opakowania.
  2. Zawiąż supeł na gumce.
  3. Wyreguluj długość gumki.
  4. Dodatkowo maseczkę można wyposażyć w jednorazowy filtr. Filtrem może być np. chusteczka higieniczna lub ręcznik papierowy. Należy go włożyć do środka maseczki.
  5. Załóż maseczkę na twarz.
  6. NIE DOTYKAJ PRZEDNIEJ POWIERZCHNI MASECZKI PODCZAS JEJ UŻYWANIA.
  7. PRZED ZDJĘCIEM MASECZKI KONIECZNIE UMYJ RĘCE.
  8. Zdejmij maseczkę chwytając tylko za gumki.
  9. Wyrzuć filtr jednorazowy, ponownie umyj ręce. To bardzo ważne.

Instrukcja jak oczyścić maseczkę:

Maseczkę można używać przez 2 godziny. Po dwóch godzinach należy ją oczyścić lub zmienić na nową. W przypadku użycia filtra jednorazowego, w postaci np. zwykłej chusteczki higienicznej, należy go wymieniać co 30 min. Za każdym razem po dotknięciu maseczki należy umyć dokładnie ręce.

Maseczka może być używana tylko przez jedna osobę gdyż dekontaminacja nie chroni w 100% przed chorobami przenoszonymi miedzy ludźmi poprzez używanie tych samych przedmiotów.

Instrukcja:

1. Przed oczyszczeniem, złóż maseczkę i owiń jej włókninę gumką z maseczki. Jeśli musisz przechowywać maseczkę, włóż ją do foliowego woreczka. Koniecznie umyj ręce.

2. Złożoną maseczkę umieść we wrzącej wodzie i gotuj ją przez 30 minut. Ponownie umyj ręce. To bardzo ważne.

3. Po 30 minutach ostrożnie wyjmij maseczkę z wody. Uważaj, aby się nie poparzyć. Możesz użyć szczypiec albo innego narzędzia.

4. Wysusz maseczkę w formie złożonej. Możesz suszyć rozwieszoną, lub wykorzystać gorący piekarnik.

5. Niezłożenie i nieowinięcie maseczki gumką podczas oczyszczania może spowodować rozplisowanie się włókniny maseczki, co może utrudniać jej założenie i użytkowanie.

6. Rozplisowanie tkaniny nie wpływa bezpośrednio na jakość maseczki.

Nie wyrzucaj zużytej maski bez zabezpieczenia, gdyż może to stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego! ćZużytą maseczkę należy poddać procesowi dekontaminacji, a następnie włożyć do szczelnie zamykanej torebki (np. opakowania) i wyrzucić do pojemnika na śmieci.

Przypominamy maseczki dla mieszkańców dostarczane są bezpłatnie w ramach akcji „Maseczki dla Polski”  w którą zaangażowały się samorządy z obszaru Międzyrzecczyzny (Gmina Międzyrzec Podlaski, Miasto Międzyrzec Podlaski, Gmina Drelów), sponsorem zaś jest firma Wipasz S.A. Przy każdym domu/posesji pozostawiana jest ilość maseczek odpowiadająca ilości osób zadeklarowanych w systemie gospodarowania odpadami.

Foto tytułowe poglądowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.